به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی و هنری عصر گفتگوی قلم ،دومین دوره آموزشی«مد و لباس بانوان» با مجوز رسمی از کارگروه مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دانشگاه «آیدین» استانبول ترکیه از تاریخ 96/11/23 لغایت 27/11/96 با حضور 40 نفر از برترین بانوان در حوزه مد و لباس  برگزار گردید.

در روز نخست این دوره آموزشی،خانم« نیهال بولکول»ریاست دانشکده« طراحی لباس» دانشگاه «آیدین»، ضمن خوش آمدگویی به هنرجویان،نسبت به کیفیت بالای دوره های مختلف در حوزه مد و لباس تاکید کرد؛درادامه استاد «ملیکه اوکشان» متدهای جدید «دراپه » را به شرکت کنندگان آموزش داد.

پروفسور«فیضی» یکی از برجسته ترین اساتید در حوزه مد و لباس و نیز طراح کاخ سلطنتی کشور دانمارک، درمورد جایگاه و اهمیت  مد و لباس در دنیا  و تاریخچه پیدایش آن و نیز درمورد خلاقیت های بانوان ایرانی در حوزه مد و دوخت، سخنرانی کرد و در بخش دوم این جلسه،پاسخگوی سوالات تخصصی هنرجویان شد.

در ادامه این دوره آموزشی،استاد «زحل» یکی از اساتید دانشگاه آیدین ،متد مونتاژ و قالب گیری از روی مانکن زنده بر روی پارچه را آموزش داد وهنرجویان، این متدهارا بروی مانکن اجرا کردند؛همچنین استاد«ملیکه اوکشاک» اجرای تزئینات بر روی مدل«گیپور»آماده شده را برای افراد حاضر در این دوره آموزش داد.

گفتنی است در پایان دوره آموزشی«مد و لباس»،خانم «نیهال بولکول، با استفاده از نکات تصویری،به هنرجویان،مواردی که باید در انتخاب و نیز طراحی « لباس شب و نامزدی»توجه کنند را آموزش داد.همچنین ،بانوان حاضردراین دوره آموزشی،پس ازارزیابی،مفتخر به دریافت گواهینامه دوره آموزشی تخصصی مد و لباس از دانشگاه «آیدین» استانبول شدند و در ادامه از بزرگترین نمایشگاه مد و لباس اسلامی بازدیدکردند.