شب فراموش نشدنی همایش بزرگ «نقش بانوان در برندهای پایدار»/از کلمات اعجاز آمیز کارشناس شناخته شده فرانسوی تا رقابت و رفاقت های بانوان ایران زمین

 

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی و هنر ی«عصرگفتگوی قلم»،اولین همایش«نقش بانوان در برندهای پایدار»،شب گذشته در مرکزهمایش های بین المللی صدا و سیما،به دبیری«سیروس غفوریان فر» و باحضور بانوان برترو‌کارآفرین در حوزه پوشاک،درمان و آرایشی برگزار شد.

در این مراسم که شخصیت ها و کارشناسان برتر حوزه برند حضور داشته و به سخنرانی پرداختند از بانوان فعال حوزه برند تقدیربعمل آمد.

“املی یان گوفیس “ از کارشناسان و چهره های شناخته شده فرانسوی در حوزه برند به عنوان اولین سخنران در این همایش با بیان اینکه برای من افتخار است که توانستم در ایران حضور پیدا کنم تاکید کرد: خیلی خوشحال هستم که در جمع زنان کارآفرین و‌ دارای برندهای معروف در کشور ایران حضور پیدا کردم.

وی با اشاره به اینکه در لیست کشورهایی که علاقمند به حضور در آنها بودم ایران قرار داشت گفت: باید از کسانی که این دعوت را از من انجام دادند در ابتدا تقدیر و تشکر کنم؛موضوع مهمی چون «برند پایدار» در دنیای امروز که برندهای مختلفی وجود دارند از اهمیت بسیاری برخوردار است ،از این رو اگر ما خواهان یک «برند پایدار» هستیم باید در جهت ایفای نقش رهبری به جای مدیریتی وارد عمل شویم.

«گوفیس» با بیان اینکه میان مسئله رهبری و مدیریت تفاوت های بسیاری وجود دارد اظهارکرد:  آنچه ما در حوزه «برند» باید به آن توجه داشته باشیم این است که نباید به فکر مدیریت و توسعه «برند» خود در طی مثلا ۵ سال آینده باشیم، باید به این فکر کنیم که با اتخاذ یک سیستم رهبری کلان ،میراث بزرگی را در جهان از خود به یادگار بگذاریم.

این کارشناس حوزه برند خاطرنشان کرد: در زندگی ای که ما در آن قرار داریم و من هم همیشه نکات مربوط به آن را در دفترچه ام یادداشت می کنم کسب و کار و زندگی مشخص است اما ما برای اینکه برند و یک چهره خاص شویم به انگیزه نیاز داریم تا قدم های بلند و البته اضافی را در زندگیمان برداریم تا به آنچه می خواهیم دست پیدا کنیم.

 

وی با بیان اینکه این روزها تمرکز کردن بر روی یک موضوع از سوی انسان ها سخت است گفت: درست است زندگی چالش های مختلفی را برای ما ایجاد می کند اما اگر یک هدف مشخص داشته باشیم به طورقطع به آن دست پیدا خواهیم کرد.

«گوفیس» اظهارکرد: شما باید برای خود مشخص کنید که به عنوان کارآفرینان در حوزه «برند پایدار» خواهان چه چیزی هستید؛همه ما که در حوزه برند مشغول به فعالیت هستیم،مشخصات و ویژگی های خاصی داریم ،از این رو بهتر است با استفاده از نیروی بالقوه ای که در درونمان وجود دارد و بیشتر اوقات رها نشده است و ما باید آن را کشف کنیم در جهت بهبود وضعیت خود استفاده کنیم.

این کارشناس شناخته شده فرانسوی اظهار کرد: وقتی شما در حوزه کاری و شخصی با مشکل مواجه شدید به معنای این است که راه را گم کردید و باید در مسیر درست قدم بردارید؛واقعیت این است که همه ما در دنیای امروز یک کار انجام می دهیم اما اینکه کدامیک از ما موفق تر خواهد شد و می تواند یک برند معروف را برای خود داشته باشد بستگی به خودمان دارد.

وی تاکید کرد: ما در درون خودمان الماس هایی را داریم که به عنوان هدف های اصلی خویش وجود دارند از این رو ما براساس این الماس های درونی می توانیم جهان را تغییر دهیم؛دوستان عزیزمن، برای موفقیت در کسب و کارتان به طور مکرر از خودتان بپرسید که آیا به اهدافتان رسیدید؟ آیا قدم های درستی برداشتید و آیا می توانید از خود یک میراث ماندگار به جا بگذارید؟. الماسی که در وجود انسان ها وجود دارد هیچ وقت خرد نمی شود، پس از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کنید در آن صورت بدون شک موفق می شوید.

«گوفیس»اظهار کرد: برای موفقیت در کارتان با کسانی که به شما انرژی و افکار مثبت می دهند صحبت کنید چرا که در جهان امروز ما نیازمند زنان و مردانی هستیم که جهت ایجاد برند، مسئولیت های اصلی را به دوش بکشند؛برای داشتن «برند پایدار» داشتن یک درآمد و اظهارنظرمالیاتی به تنهایی کافی نیست چرا که روزی که شما کسب و کار متفاوتی داشته باشید بیشتر خوشحال خواهید بود.

وی درباره نقش زنان در ایجاد «برند پایدار» در جهان گفت: زنان امروز دامنه بزرگی از مشاغل دنیا را در اختیار دارند از این رو می توانند در حوزه های مختلف به بهترین شکل ممکن بدرخشند اما برای تحقق این مهم باید گوهرهای درونی خود را کشف کنند و به جهان ارائه دهند تا به آنچه می خواهند دست پیدا کنند.

در ادامه این همایش “هاجر چنارانی” نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی به سخنرانی پرداخت.

«چنارانی » در ابتدای صحبت های خود با بیان اینکه بنده یک روستایی هستم تاکید کرد: روزگاری شغل و حرفه من «چرای گوسفندان» بود اما امروز به دلیل آنچه خودم «فعل خواستن» آن را می نامم تنها بانوی شرق کشور در حوزه نمایندگی هستم ،از این رو معتقدم انسان در هر رویکرد و جایگاهی که هست باید فعل خواستن را برای خود تمرین کند تا به اهدافی که در سر دارد دست پیدا کند.

 

وی با اشاره به اهمیت حضور زنان در عرصه های مختلف گفت: امروز ما باید اثبات کنیم که زنان می توانند پا به پای مردان در همه عرصه های رقابتی حضور پیدا کنند؛باید بدانیم که اگر با محوریت صداقت در هر سمت و جایگاهی وارد عمل شویم موفق خواهیم بود ،از این رو اگر بنای «کارآفرینی» و «برند شدن» را داریم باید صداقت را سرلوحه کاری خود قرار دهیم تا به اهدافمان دست پیدا کنیم.

 

«چنارانی» خطاب به بانوان کارآفرین این همایش گفت: شما علی رغم وجود مشکلات و مسائل مختلف ریسک کردید و در حوزه «برندسازی» وارد عمل شدید و بایدبگویم شما امروز مصداق انسان های شجاع در حیطه کاری خود هستید؛ما در کنار شما هستیم و هدف جدی ما این است  که مشکلات شما را مرتفع کنیم از این رو در جهت به منحصه گذاشتن گوهر وجودی خود وارد عمل شوید.

در این برنامه همچنین “میثم شکری ساز “ از کارشناسان حوزه برندسازی به سخنرانی پرداخت.

شکری ساز تاکید کرد: زنان در حوزه برند و برندسازی حرف های بسیاری برای گفتن دارند از این رو اگر از ظرفیت های خود به خوبی استفاده کنند فرصت های زیادی نصیب آنها خواهد شد؛در حوزه کسب و کار میان واژه مدیریت و رهبری تفاوت بسیاری وجود دارد زیرا مدیران به دنبال منفعت سازمان خود هستند در حالی که  رهبران به دنبال تاثیرگذاری اند در نتیجه در عرصه برندسازی نیز ما باید به رهبران قوی تبدیل شویم.

این کارشناس حوزه برند اظهار کرد: برای موفقیت در حوزه برند و البته از نوع «پایدار» آن باید به دنبال هدف های چالش برانگیز باشیم تا به آنچه می خواهیم دست پیدا کنیم.

وی با انتقاد از حضور ضعیف زنان در عرصه مدیریتی جهان تاکید کرد: متاسفانه در ایران  ۹۸ درصد پست های مدیریتی در اختیار مردان است و تنها ۱ درصد به زنان اختصاص پیدا کرده است و این موضوع از این امر نشات می گیرد که ما از کودکی آموزه هایی را در دخترانمان القا می کنیم که سبب سرخوردگی آنان می شود ،از این رو ابن افکار سبب سخت شدن کار کردن زنان در حوزه مدیریتی و موضوعاتی چون «برند سازی»شده است.

شکرساز خاطرنشان کرد: در جهان امروز و در عرصه برند سازی به ویژگی های زنانه احتیاج داریم از این بانوان باید با خودباوری در این حیطه وارد عمل شوند.

“شهریار شفیعی“ رئیس هیئت« آکادمیک برند ایران» نیز از سخنرانان این مراسم بود.

وی در این مراسم با معذرت خواهی از اجحاف هایی که در حق زنان و به خصوص زنان ایرانی صورت گرفته است گفت:برندهای مختلفی امرز در عرصه جهانی فعالیت می کنند اما برندهایی موفق شدند که از مهارت های بهتری استفاده کردند، از این رو مهارت حرف اول را در حوزه« برند پایدار» می زند.

وی تاکید کرد: امروز موضوع «برندسازی» نسبت به «بازاریابی» در جهان پیشی گرفته است از این رو ما باید در جهت جذب مخاطب پراکنده جهانی به بهترین شکل ممکن وارد عمل شویم.

رئیس هیئت آکادمی برند ایران تصریح کرد: ما باید هویت خودمان را در عرصه« برند» طراحی کنیم تا به آنچه هدف و غایت نهایی است دست پیدا کنیم.

«شفیعی» تاکید کرد: «برندسازی» ایجاد ارتباط با دنیای جهان است،از این رو حرکت در مسیر آن موفقیت های بسیاری را نصیب ما خواهد کرد.

در پایان این مراسم که با حضور چشمگیر برندهای معتبر در حوزه های پوشاک،درمان و آرایشی همراه بود ،از 107 نفر از بانوان کارآفرین تقدیر شد.