هم اندیشی « مدیریت کسب و کار»  با حضور «هگمن» مشاور شرکت های بزرگ خارجی پایان یافت

به گزارش روایط عمومی موسسه فرهنگی و هنری «عصرگفتگوی قلم»،دومین دوره آموزشی «مدیریت کسب و کار » توسط آکادمی DMAN آلمان ، با مشارکت موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق بازرگانی ،صنایع،معادن و کشاورزی ایران و به همت موسسه «عصرگفتگوی قلم»  در دومین روز خود با حضور« Brigitte Hegemann » مدرس آلمانی و « مینا علاوش»  مدیر آموزش موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق بازرگانی ایران روز سه شنبه 17مهرماه در  سالن اجتماعات اتاق بازرگانی ایران برگزار شد.

در ابتدای این  سمینار، « علاوش»  مدیر آموزش موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق بازرگانی ایران  از بازخورد رسانه ای دومین دوره آموزشی بین المللی موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق ایران و آکادمی مدیریت DMAN-آلمان در رسانه ملی از گروه اجرایی به دبیری  سیروس غفوریان فر تشکر کرد و درادامه به معرفی«  خانم هگمن » مدرس آلمانی پرداخت.

در بخش اول این سمینار، « هگمن »  مدرس آلمانی پیرامون اصول اولیه ارتباطات  سخنرانی خود را آغاز کرد و گفت: ارتباط یک فرآیند دو طرفه است با این هدف که به یک اتفاق نظر دست پیدا کنیم و  طی آن شرکت کنندگان اطلاعات، معنا و مفهوم اهداف  و ایده های خود را به تبادل می گذارند؛ به طور کلی، ارتباط متصل کردن افراد و مکان ها است و ارتباط یک عنصر کلیدی در مدیریت به شمار می رود. شما از سازمان های مختلف آمده اید یک سازمان بدون ارتباط بین نهاد و رابط های خود نمی تواند موفق باشد ،پس همیشه سعی کنید با کارمندان در فضای کاری خود ارتباط خوبی داشته باشید.

مشاور شرکت  BMW درباره منافع و فواید ارتباط موثر تصریح کرد : « ارتباط » باعث می شود شما احساس بهتری داشته باشید و ارتباط متقابل و دو طرفه را نشر بدهید.اگر ارتباطی را موثر شکل بدهیم اعتماد بنفس بالایی  بدست می آوریم  و ما را به هدف خودمان نزدیک می کند.

وی بیان کرد : البته باید این نکته را در نظر بگیرید که  ارتباط موثر کمک میکند از طرف افراد مختلف دچار سو استفاده نشوید و به راحتی بگویید «نه» و با ارتباط خوب می توانیم تصمیمات و بازتاب های خوبی را در زندگی داشته باشیم و  آزادانه در زندگی تصمیم بگیریم .

« هگمن»  درخصوص اجرای قوانین  طلایی یک گروه عنوان کرد : زمانی که  قرار است در گروهی فعالیت خود را شروع کنیم، باید از یک سری قواعد و قوانین طلایی مانند احترام متقابل تبعیت کنیم. اما اگر یک نفر از قوانین گروه پیروی نکرد باید نسبت به آن واکنش نشان دهیدو واکنش شما به این معناست که پایبندی به قوانین تدوین شده در  گروه مهم است.

وی ادامه داد: من برای شروع کار  یک طرح و مجموعه ای را با اعضای گروه خود تدوین می کنم که در آن قوانین نوشته شده است. قوانین شروع پیرامون این موضوعات است،: اینکه ابتدا بشنویم یعنی  کامل حرف طرف مقابل را گوش کنیم، اگر این فرد یک شرکت کننده یا رهبر یک گروه باشد باید برای شما فرقی نداشته باشد،در ضمن  اگر احساس می کنید شفافیت در صحبت ندارد فورا آن را تصحیح کنید، همچنین قانون دیگر ما این است که وقت‌شناس باشیم ، روی کار متمرکز باشید حتی اگر تلفن و قرار کاری مهم دارید؛ از قبل به کارمندان خود اعلام کنید تا آنها بدانندو به شما یاد آوری کنند ،البته امروزه به خاطر حجم کار یک نفر را جانشین خود انتخاب کنید.

مشاور شرکت airbus بیان داشت: اگربا افرادی رو برو می شوید که می خواهد زیاد حرف بزند سعی کنید به آنها بگویید صحبت خود را کوتاه کنند ، من تجربه آن را داشته ام و تذکر دادم به حاشبه نپردازد، بهترین نتیجه  زمانی حاصل می شود که آرامش خود را حفظ کنید و خوش رو باشیم ؛ زمانی که شما لبخند می زنید تمرکزتان بالا می رود، هورمونی در بدن ما منتشر شده  که باعث دریافت اکسیژن بیشتر می شود و ارتباط بهتری بین دو نیمکره مغزتان برقرار خواهد شد.

« هگمن » درباره قانون ابتدایی و پایه ای ارتباط موثر بیان کرد: شما نمی توانید بگویید من با کسی ارتباط برقرار نمی کنم ، چرا که شما حتی پشت به طرف مقابل می کنید یعنی با او با زبان بدن ارتباط برقرار کردید.

وی عنوان کرد: مهمترین ابزار غیر کلامی، اعضای بدن شما است. سه فاکتور زبان یعنی بدن ۵۵درصد،صدا ۳۸درصدو کلام۷ درصد در یک ارتباط تاثیر گذار هستند.

 مشاور شرکت Philips درباره مدیریت گفت و گو تصریح کرد: وقتی یک مطلبی را می خواهید بگویید یادتان باشد که مقدمه  و پایان صحبت بسیار مهم است ، معمولا اول و پایان صحبت ها درذهن افراد ماندگارمی شود  به همین خاطر از قبل صحبت های خود را مدیریت کنید حتی اگر مطلبی از نظر شما حائز اهمیت بوده آن را دو بار بگویید ، حتی لازم است در صحبت کردن تُن صدای خود را بالا و پایین کنید، از احساسات وزبان بدن خود به خوبی استفاده کنید.

در بخش دیگری از سخنرانی ، مدرس آلمانی درباره گوش کردن فعالانه گفت: گوش کردن فعالانه روشی است که اطمینان کنیم که طرف مقابل متوجه صحبت های ما شده است یا نه ؛از طرفی زمانی که  شما صحبت های یک فرد را گوش می کنید حتما تلاش کنید به او  لبخند بزنید و با عبارت کوتاه بله یا خیر   طرف مقابل را متوجه کنید که حرف هایش را گوش می کنید.

« هگمن »  درباره پرسش و پاسخ با مشتری توضیح داد: شما می توانید با لبخند از مشتری بپرسید چگونه می توانم کمکتان کنم ، همیشه مثبت صحبت کنیم و از چیزهای منفی پرهیز کنید چراکه طرف مقابل دچار حس منفی می شود، سوالات ما باید اولویت بندی و تنوع داشته باشد.سوال پرسیدن بهترین روش برای نزدیک شدن به مشتری است.

در پایان نشست شرکت کنندگان دوره آموزشی مدرک حضور بین المللی را دریافت کردند.

گفتنی است: آکادمیDMAN-آلمان به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین مدارس آکادمیک حوزه مدیریت در تهران  به حساب می آید و این دوره آموزشی در روز16و17 مهرماه 1397 برگزار شد.