از حضور سخنرانان برجسته آموزشی تا حضور هنرمندان در دومین کنگره بین المللی «مدیریت هوشمند در فضای کسب و کار و اقتصاد شهری»
آغاز همایش های «عصرگفتگوی قلم» در سال ۹۹ با رعایت پروتکل های بهداشتی

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری  «عصر گفتگوی قلم »، پس از ماه ها انتظار برای آغاز همایش های  بزرگ « عصرگفتگوی قلم»، همایش «مدیریت هوشمند در فضای کسب و کار و اقتصاد شهری» با رعایت پروتکل های بهداشتی  ۳۱ خرداد ماه  1399 در سالن همایش ایرانیان  برگزار شد.

دومین کنگره بین المللی « مدیریت هوشمند در فضای کسب و کار و اقتصاد شهری» با حضور« شارقی» مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری تهران»، « انشایی» ،مشاور مدیرکل اداره میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان تهران، « لاله اسکندری» بازیگر سینما و تلویزیون،«حمید سپیدنام»معروف به مستر تیستر، رئیس هیئت مدیره شرکت کاسپید،دکتر «وحید خدری کیا »مشاور عالی کمیسیون بازرگانی اتاق بازرگانی،صنایع،معاون و کشاورزی ایران ،« بهروز کمالیان» مدیر عامل شرکت  امنیتی آشیانه، روز شنبه ۳۱ خرداد ماه  1399در سالن همایش های ایرانیان برگزار شد.

« شارقی» مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری تهران درباره شهر هوشمندگفت: اگر به دنبال شهر هوشمند هستید،بدانید که  خیلی با جهان فاصله داریم. حتی جزو ۱۰۰ کشور هوشمند قرار نگرفته ایم.

وی افزود: کانادا، آلمان، استرالیا، سوئیس جزو برترین ها هستند و ما حتی در خاورمیانه جایگاه خوبی نداریم، برخی از مشکلات ما در زمینه محدودیت مالی و زیر ساخت است.

« شارقی» عنوان کرد: یکی از شاخص‌های شهر هوشمند، بحث اقتصاد هوشمند است، در کنار آن باید به دنبال حمل و نقل هوشمند، بانک هوشمند، کسب و کار هوشمند هم باشیم.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری تهران اظهار کرد: با توجه به شرایط موجود باید لینک های ارتباطی را بشناسیم و توجه داشته باشید که  برای تولید، نگاه شما داخلی نباشد، به همین خاطر ذائقه مصرف کنندگان خارج از کشور را با حضور کارشناسان ،شناسایی کنید و در این زمینه فعالیت های خود را ادامه بدهید.

در ادامه این کنگره، لاله اسکندری بازیگر سینما و تلویزیون گفت: این روزها با شیوع کرونا درگیر هستیم و متاسفم که می بینم مشاغل همه عزیزان به خاطر کرونا آسیب دیده است.

وی افزود: در حوزه سینما هم که ما در آن فعالیت داریم، متاسفانه در  تولید و اکران  فیلم ها آسیب دیده اند و بسیاری هم خانه نشین شده اند،همچنین کنسرت و نمایش ها در تئاترنیز متوقف شده وشرایط سختی را سپری می کنیم.

اسکندری اظهار کرد: در این مدت اتفاقات جدیدی را شاهد بودیم و فیلمها را به صورت آنلاین اکران کردند و کنسرت های آنلاین داشتیم. تجربه های متفاوتی است که می شود آن ها را به فال نیک گرفت .

وی افزود: در طول این چند ماه کسانی توانستند موفق باشند که به راهکارهای تازه رسیدند. به عنوان کارآفرین باید به این فکر کنیدکه از شرایط سخت چگونه بهره مند شوید.

بازیگر سریال در چشم باد اظهار کرد: همه ما می دانیم که این یک  اتفاق جهانی  است و کشورهای دیگر هم درگیر ویروس کرونا هستند، کسانی در چنین شرایط حساسی کسب و کارشان را زنده نگه داشتند که ایده های  به روز داشتند‌. باید بپذیریم که شکل جهان تغییر کرده، امیدوارم در ماههای آینده شاهد رشد تک تک شما عزیزان باشم.

« حمید سپید نام»،معروف به « مستر تیستر» نیز پیرامون فعالیت در فضای مجازی گفت: در مراسم و همایش های بسیاری حضور پیدا کردم و به مرور متوجه شدم که افرادی که در فیس بوک و شبکه های اجتماعی حضور  دارند از نظر بازاریابی مسیر درستی را انتخاب کردند.

رئیس هیئت مدیره شرکت کاسپید درباره چگونگی فعالیت در اینستاگرام عنوان کرد: برای شروع باید جدید ترین گوشی را داشته باشید تا بتوانید عکس و فیلم های باکیفیت بگیرید.همچنین باید تکنیک های عکاسی را بدانید تا عکس و فیلم خوب را به اشتراک بگذارید.

وی افزود: برای محتوای خود استراتژی داشته باشید و روی آن فکر کنید،همچنین برای داشتن یک صفحه خوب در اینستاگرام فالور نخرید وگام به گام مسیر درست را حرکت کنید .

مستر تیستر درخصوص فعالیت تاثیر گذار در اینستاگرام توضیح داد: برای داشتن صفحه تاثیرگذار با خبرهای روز همراه باشید ،همزمان از لایو و استوری استفاده کنید، همچنین از پیج سلبریتی ها بهره مند شوید و هشتگ گذاری مناسب داشته باشید.

« سپید نام» درباره مراحل زندگی تا رسیدن به شخصیت مستر تیستر  گفت : علی رغم مخالفت ها ،ایده جدید و نوآورانه « مستر تیستر » را ارائه دادم و هدف خود را دنبال کردم.در این مسیر ارتباط با رسانه ها را به خوبی داشتم.

این فعال فضای مجازی بیان کرد: تمرکز روی پرسنال برندینگ ،ریسک پذیر بودن یک کار آفرین،قابلیت تغییرات در شرایط سخت ،صداقت ،مثبت اندیشی و تبدیل تهدید به فرصت، بخشی از ویژگی هایی است که رعایت کردم تا توانستم شخصیت « مستر تیستر » را به وجود بیاورم‌.

در ادامه دکتر « وحید خدری کیا» مشاور عالی کمیسیون بازرگانی اتاق بازرگانی،صنایع،معاون و کشاورزی ایران درباره برند سازی گفت: ما ایرانی‌ها هرگز در طول تاریخ به اندازه  شان خودمان  نتوانستیم برندی را ایجاد کنیم.  کشور ما در حوزه فرش، پسته،زعفران بهترین تامین کننده جهان هست اما نتوانستیم برند جهانی داشته باشیم.

وی افزود: ما حتی نتوانستیم برای شخص خودمان هم برندسازی کنیم ،چرا که نمی توانیم  به خوبی خودمان را برای مخاطب امروز معرفی کنیم.

این کارشناس آموزشی اظهار کرد: باید بتوانیم یک برند را خلق کنیم و مهم این است که شما از طریق برندی که ساخته اید ،درآمدزایی داشته باشید. چرا که بدون درآمد زایی ساخت برند فایده ندارد.

خدری کیا اظهار کرد:  به سمت برندسازی شخصی بروید و مشتریان را  به سمت خود جذب کنید تا برای شما هزینه کنند،چرا که در بازار اگر اشتباه داشته باشید سریع حذف می شوید و باید هدفمند کار کنید .

این  مشاور مدیریت ، برندینگ و مارکتینگ توضیح داد: برند به معنی تمایز است و محصول شما باید نسبت به بازار متفاوت باشد تا مشتریان بیشتری را جذب کنید. البته  هنوز هم وقتی با مدیران جلسه می گذارم به من می‌گویند چگونه قیمت را کاهش بدهیم تا مشتری کالای ما را خریداری کند؟

 باید بدانید که دوران کاهش قیمت تمام شده است و مشتری پول برند را می‌دهد، چون ارزش کالای شما بالا است و مشتری پول آن را نمی دهد،در صورتی که خودتان هنوز ارزش خود را نمی دانیدو ارزشمند بودن کالای خود را باور ندارید.

« کوه صدقی»  کارشناس اقتصادی در مناطق اوراسیا نیز در ادامه این همایش گفت: نرخ تولید ما بسیار بالاست و باید دولت در حوزه صادرات فکری کند و برای تولید صادرات محور یک اعتباراتی را در نظر بگیرد.

وی افزود: در زمینه های بسیاری ما مزیت صادراتی داریم اما خلاقیت صادراتی در کشور وجود ندارد، سازمان توسعه و تجارت و اتاق بازرگانی عامل بازدارنده  هستند  چراکه قوانینی دارند که هیچ اتفاق خوبی را رقم نمی‌زند. نوجوانان خلاقی داریم که می‌توانیم از آنها به خوبی استفاده کنیم و از طریق آنها در زمینه صادرات فعالیت‌های خوبی داشته باشیم.

« بهروز کمالیان» مدیر عامل شرکت امنیتی آشیانه، درباره اهمیت توجه به امنیت فضای مجازی گفت: حدود سه هزار مشتری داریم، که امنیت صفحات فضای مجازی آنها بر عهده گروه ماست و سعی کردیم در کشور مفید باشیم.

وی افزود: بدون شک صفحه ای که دارای ۲۰۰  نفر فالوور است ، برای هکر جذابیتی ندارد و سراغ صفحاتی می‌رود که تعداد دنبال کننده آن زیاد باشد؛ در چند سال اخیر،اینستاگرام بازیگران مطرح زیاد هک می شود و خوب وقتی هنرمندان دلیل هک شدن صفحه شخصیشان را از من سوال می‌کردند ، به آنها می‌گفتم که هکر در بسیاری موارد به دنبال فروش صفحه شخصی شماست و این اقدام برای یک هکر اتفاق  ارزشمندی است.

مدیر عامل شرکت امنیتی « آشیانه » اظهار کرد: برای کسب و کار خودمان باید صفحه اینستاگرام داشته باشیم و قبل از شروع، امنیت صفحه خود را افزایش دهیم.

این مدرس امنیت شبکه در خصوص تیک آبی نیز گفت: داشتن تیک آبی فقط به دلیل این است که صفحه اصلی فرد معروف  از بقیه پیج ها مشخص شود. داشتن  تیک آبی  به امنیت پیج، ارتباطی ندارد.

« کمالیان » تصریح کرد: به نظر من در سال های اخیر شبکه های اجتماعی بهترین بستر برای معرفی  و رشد کسب کارها است.شما در هر زمینه ای که کار می کنید کافی است یک پیج اینستاگرام داشته باشید.

وی افزود: البته برای معرفی و تبلیغ کار خودتان باید سرمایه گذاری کنید، از افراد متخصص در این حوزه مشورت بگیرید. برای هر کسب وکار باید دقت کنیم که همه صفحات برای تبلیغات مناسب نیستند،شما در این حوزه نسبت به برند و نوع کسب کار خودتان مشاوره لازم را از شرکت های تبلیغاتی دریافت کنید،در پیج هایی تبلیغ کارخودتان را داشته باشید که دنبال کننده آنها مطابق با کسب و کار شماهستند.برای مثال یک مزون که فقط لباس خانم ها را می فروشد، تبلیغ آن در یک پیج که ۹۰ درصد آقایان هستند چه بازخورد مثبتی برای تبلیغ و دیده شدن  آن مزون دارد؟

کمالیان عنوان کرد: اگر شما صفحه اینستاگرام باکیفیتی داشته باشید، درآمد شما به نسبت مغازه ای که اجاره کردید چند برابر می شود.هزینه ای که برای تبلیغات می کنید‌،به شما بر می گرددچراکه مردم همیشه گوشی همراه خود را  از خودشان دور نمی کنند. با قاطعیت می توان گفت که کسب وکارهای مختلفی که در فضای مجازی به درستی و طبق اصول مشخصی  فعالیت می کنند، درآمد خوبی دارند.

این کارشناس امنیت شبکه افزود :باید مراقب پیام های جعلی باشید،چراکه این روزها شاهد پیام های ناشناس هستیم. بدانید که اینستاگرام هیچ وقت لینک برای شما ارسال نمی کند و اگر لینکی برای شما ارسال می شود،جعلی هست.

مدیر عامل شرکت امنیتی آشیانه خاطرنشان کرد: سایت alexa.com  زیر مجموعه کمپانی آمازون است و جزو قوی ترین کمپانی های IT  به حساب می آید. در این وب سایت می توانید رتبه بندی سایت های مختلف را مشاهده کنید.

در حاشیه این کنگره ، مجید افشاری  استندآپ کمدین تلویزیون و نریمان خواننده مطرح پاپ برنامه های متفاوت و متنوعی را برای حاضرین اجرا کردند.

گفتنی است  بخش نخست این کنگره ،روز شنبه مورخ 30 فروردین 1399 راس ساعت 15 بعد از ظهر به وقت ایران، در قالب ورکشاپ آموزشی به  صورت آنلاین و با حضور اساتید علمی و برجسته دانشگاه « آیدین ترکیه »، دکتر « هاکان اُکای » و نیز با حضور مشاور و مدرسین کسب و کار داخلی از جمله ، دکتر نیما کیمیایی  و مهندس محمدرضا حسینیان برگزارشده بود.

در پایان  این مراسم پس از ارزیابی های بعمل آمده از  کارآفرینان برتر تجلیل بعمل آمد.

تصاویری از نظارت دقیق بر رعایت پروتکل های بهداشتی