برگزاری موفق وبینار « نهمین دوره آموزشی مدیریت کسب وکار»
مدیران شرکت های ایرانی با مقررات ثبت شرکت در آلمان و مدیریت فروش در بازارهای بین المللی آشنا شدند

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی و هنری « عصرگفتگوی قلم » ، « نهمین دوره آموزشی مدیریت کسب  وکار » به صورت وبینار با سخنرانی پرفسور«  وگنفور» از اساتید مدرسه آکادمی مدیریت DMAN   از ساعت ۱۰ به وقت ایران در تاریخ ۲۰ خرداد 1399 آغاز شد .

قبل از آغاز وبینار « مینا علاوش » مدیر آموزش و امور بین الملل موسسه « عصر گفتگوی قلم» در مورد اهمیت این وبینار و جبران صدمات فروش در زمان کرونا تاکید کرد که محتوای وبینار به سفارش موسسه عصر قلم به مدرسه دمان پیشنهاد شد و استاد، برنامه آموزشی خود را بر این  اساس تهیه کرده است.

پروفسور«  وگنفور » اینچنین سخنرانی خود را آغاز کزد: ” هیچ دستورالعمل ثبت شده ای  برای موفقیت در فروش وجود ندارد. این بستگی به مهارت افراد و کارشناسان فروش در چگونگی تسلط بر موفقیت آنها دارد. در این وبینار، روشهای مختلفی را برای موفقیت فروش محصولات و  یا خدمات معرفی می کنم .

این مدرس آلمانی در ادامه گفت: 6-مرحله توالی در یک روند فروش وجود دارد:

  • نقشه دید مشتری
  • جستجوی فرصت
  • تحلیل صورتحساب
  • ارائه راه حل
  • مذاکره و انجام معامله
  • تکمیل و نظارت

شکار و کشاورزی   

شکار و کشاورزی یک مفهوم است که به منابع فروش موثر هر دو طرف یعنی فروشنده و مشتری کمک می کند، کسب و کار جاری را محافظت کرده و به جذب فرصت های مشتریان جدید کمک می کند.

پروفسور « وگنفور » در ادامه سخنرانی خود مدلهای گوناگونی را همراه با توضیحات کامل  به صورت « پاورپوینت » به شرکت کنند گان در وبینار تدریس کرد ؛ که عبارتند از :  برنامه حساب کاربری – فروش سخت – فروش اسپین – اسپین فروش – فروش N.E.A.T روش میلرهایمان – فروش SNAP- فروش چالشی – سیستم فروش سندلر- MEDDIC- فروش راه حلی

چارچوب فروش ارزش

این رویکرد در چارچوب ارزش فروش به ویژه در فروش B2B با معاملات بزرگتر و محصولات پیچیده تر است. هدف این روش، تهیه نقشه راه ،برای چرخه فروش کامل بوده که قابل انتقال است و بنابراین می تواند بطور مکرر مورد استفاده قرار گیرد. با انجام این کار ، ارزش افزوده محصول خود شرکت، به شیوه ی خاص مشتری تهیه و از قبل در اختیار او قرار می گیرد.

بازاریابی آنلاین

این مدرس بین المللی تصریح کرد: برخلاف روشهای خرید مشتری که در بالا توضیح داده شد ، جایی که شما به طور فعال به مشتریان آینده نگر نزدیک می شوید ، بازاریابی آنلاین نوعی تبلیغات تدافعی است.

در اینجا ، به محض اینکه یک کاربر اصطلاح خاصی را در نوار جستجو تایپ کرد ، تبلیغ شما در موتور جستجو نمایش داده می شود.

این روش ، این مزیت را دارد که شما می توانید با توجه به پیام تبلیغاتی خود،  به مشتریان بالقوه خود در صورت علاقه آنان  به محصول یا خدمات ارائه شده توسط شرکت خود،  برسید.

قابل درک است فردی که در حال حاضر به دنبال سرویس مورد نظر بوده ، اطلاعات شرکت شما را بیشتر از افرادی که تلفنی با آنان در ارتباط هستید ، در فضای مجازی باز می کنند.

بازاریابی آنلاین  SEO

بهینه سازی موتور جستجوگر، به فعالیتی  اشاره دارد که سعی در بهبود رتبه موتورهای جستجو دارد. در نتایج جستجو ، Google links پیوندهایی را به صفحاتی که آن را مرتبط و معتبر می داند نمایش می دهد. اعتبار شرکتها  بیشتر با تجزیه و تحلیل تعداد و کیفیت لینکها از سایردیگر صفحات  وب اندازه گیری می شود.

بازاریابی توصیه ای

این به سختی قابل کنترل است که مشتریان شما تا چه حد و به چه میزان شما را توصیه می کنند ،. با این وجود ، هرگز نباید انتقاد مشتری و همچنین قدرت کلامی شرکت را دست کم گرفت. اگر مشتریان به طور مداوم برنامه های شرکت را با بالاتر ازحد متوسط  و  بهترین خدمات  دریافت کنند ، احتمال یک توصیه  دیگر برای شرکت افزایش می یابد. در برخی صنایع این روش حتی روشی است که بیشترین موفقیت را در جذب مشتری جدید به همراه داشته است . از نمونه های خوب  میتوان ، تسهیلات برای باشگاه های  بدنسازی ، مشاوران مالیاتی یا شرکت های خدماتی مانند آرایشگاه یا رستوران را نام برد.

در روز دوم وبینار در تاریخ ۲۱ خرداد در نوبت صبح، پروفسور«  وگنفور» در مورد « مدیریت نو آوری» سخنرانی کرد.

مدیریت نوآوری

مدیریت نوآوری ، برنامه ریزی ، مدیریت و کنترل نوآوری در سازمان ها است. برخلاف خلاقیت ، که به توسعه ایده ها می پردازد ، مدیریت نوآوری نیز به سمت بهره برداری از ایده ها یا اجرای آنها در محصولات یا خدمات  موفق اقتصادی انجام می شود.

نوآوری های موفق نه تنها نتیجه صلاحیت و شایستگی  فناوری  است ، بلکه تصمیمات منطقی و فرایند هوشمند و مدیریت منابع می  باشد.

مدل مسیر  نوآوری در شرکت

1-تعیین عملکرد هدف

2-تعیین منابع

3-تعیین استراتژی نوآوری

پیش نیازهای خلاقیت

هسته اصلی  فرآیند خلاقیت انسان ،همدلی است. حالت همدلی کارهایی را شامل می شود که در چارچوب چالش بازار، برای درک مردم انجام می دهیم ؛ تلاش ما این است که  به چگونگی روش کار مردم ، انجام و دلایل کار آنان ، نیازهای جسمی و عاطفی آنها ، و نهایتا چگونگی تفکر در مورد جهان و درک آنان، چه معنایی دهیم.

پروفسور « وگنفور» در فرآیند خلاقیت ، اشاراتی بر چگونگی خلاق بودن با رویکرد طراحی تفکر بر اساس نظریات هاکاتون را داشت.

از قبیل : مرحله اول ، تعریف مشکلات و ارئه راه حل ها

مرحله دوم ، همدلی کردن

مرحله سوم ، ایده آل  ” ما می توانستیم “

مرحله چهارم ، نمونه اولیه – اجرای بهترین ایده

مرحله پنجم ، تست – جمع آوری بازخورد

در نوبت بعدازظهر مورخ ۲۱ خرداد 1399 ، « شهرام میثاقی» مدرس و سخنران سمینارهای آشنایی با کسب و کار در آلمان ، در خصوص مقررات  چگونگی ثبت شرکت در کشور آلمان و نحوه مجوز های اقامت سخنرانی کرد.

او توصیه کرد که برای ثبت شرکت در کشور آلمان در ابتدا با یک کارشناس مالیاتی مشاوره کنند و البته قبل از مشاوره با کارشناس مالیاتی ، طرح کسب و کار شرکت خود را بر اساس موازین و استانداردهای بین المللی آماده سازند.

این مدرس آموزشی افزود : بعد از ثبت شرکت ، جهت انتخاب مکان شرکت و انتخاب کارمند به یک کارشناس حقوقی  نیاز دارید تا راهنمایی های لازم انجام شود ، زیرا بدون مکان و کارمند، فعالیت و نام شرکت شما  به صورت پولشویی به دولت آلمان شناسانده خواهد شد.

این مترجم رسمی دادگستری و دادگاه های ایالت نیدرسکسن  تصریح کرد : پس از پایان مراحل اولیه ثبت شرکت به باز کردن حساب بانکی می پردازید ، در این مرحله باید بدانید که از زمان تحریم ایران توسط آمریکا، هیچ یک از بانکهای آلمان مجوز باز کردن حساب را برای ایرانیان ندارند و شما در این مرحله باید یک آلمانی را که بهتر است همان کارشناس مالیاتی باشد، به عنوان مدیرعامل شرکت معرفی کنید تا حساب بانکی به نام او باز شود.

« میثاقی » در ادامه وبینار به بسیاری از سوالات شرکت کنندگان  از قبیل ، هزینه های ثبت شرکت و مجوزهای لازم برای اخذ ویزای اقامت ، پاسخ داد .

در پایان وبینار به شرکت کنندگان  گواهینامه حضور در دو روز آموزشی  از سوی مدرسه DMAN اعطا خواهد شد.