تقدیر از ۱۲۰ بانوی فعال کارآفرین در حوزه های تولیدی و خدماتی

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی و هنری «عصر گفتگوی قلم» ، دومین اجلاس سراسری بانوان برند آفرین با حضور « ایمان مصدری» مدیر کل متخصصین و ریاست سازمان بین المللی برند و دبیرعلمی همایش،ثریا شارقی مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری تهران،« سادینا آبایی» رئیس اپراتور شبکه علمی کشور و مشاور معاون وزیر ارتباطات،« صفا شریف عسگری» استاد دانشگاه و مدرس حوزه کارآفرینی،« سرافرازی» مشاور و مدیر کل حوزه معاونت امور مجلس ریاست جمهوری، « دلاوربزرگ نیا» مدیرکل اداره کل میراث فرهنگی،صنابع دستی و گردشگری  استان تهران، « مصطفی فروتن» مدرس آموزشی، « صابر پرنیان» رئیس شرکت شهرک های صنعتی استان تهران ،شنبه ۲۷ بهمن 97 در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد.

در ابتدای این همایش، « فروتن» مدرس آموزشی ، درباره استرس شغلی  گفت: هر کدام از شما دارای ویژگی وشاخص هایی هستید که دیگران به عنوان یک مرجع به شما نگاه می کنند.اما در این میان استرس شغلی شرایط کاری شما را تغییر می دهد ؛استرس به عنوان یکی از مهمترین خطرات شغلی در عصر مدرن مطرح می شود و می تواند باعث کاهش تولید،غیبت،جابه جایی نیرو،تعارض های کاری و بالاترین هزینه های بهداشتی و درمانی کارکنان باشد.

این مدرس پیرامون منابع بالقوه تنش زا عنوان کرد: جنسیت، شخصیت و شرایط رشدی تاثیرگذارترین عوامل در  منابع بالقوه تنش زا است.عوامل فیزیولوژیک، روابط خانوادگی ،رضایت زناشویی،مسئولیت پذیری ،شرایط محیطی(اقتصادی،سیاسی،اجتماعی،فرهنگی) همچنین مسائل فردی مانند شیوه ادراک ،حمایت های اجتماعی،مهارت های آموخته شده در بحث مسائل تنش زا موثر هستند.

« فروتن» پیرامون تبعات منفی استرس ها بیان کرد:عواملی فیزیکی ،روانی، رفتاری  تبعات منفی استرس ها است و می توانیم از طریق درمان های دارویی (ضد اضطراب ها)درمان رفتاری(تکنیک های آرام سازی) و درمان شناختی (افزایش توان روانشناختی) آنها را درمان کنیم .

در ادامه دومین  اجلاس سراسری بانوان برندآفرین،« کیمیایی» مدرس و مشاور در حوزه کسب و کار پیرامون مسیر موفقیت  گفت: اگر می خواهیم در کار خود معجزه کنیم باید بدانیم در  بازار چه خبر است. در شرایط امروز باید به سود کم راضی باشیم ودر کنار آن جریان نقدینگی خود را در بازار از دست ندهیم .در شرایط بحران داشتن انرژی از هوش مهم تر است .

این مشاورآموزشی، پیرامون انعطاف پذیری شرکت های بزرگ در بحران توضیح داد: برای کمپانی های بزرگ، بحران یک موهبت است چراکه شرکت های بزرگ در شرایط بحرانی انعطاف پذیر هستند و این موضوع بسیار مهمی به شمار می رود؛البته اگر بحران نباشد،شرکت های متوسط اول می شوند،چراکه به سرعت تکنیک ها را کپی می کنند و راه رفته کمپانی های بزرگ را می روند  و برای آنها هزینه ای ندارد پس شما باید در شرایط بحرانی مراقب متوسط ها باشید.

« کیمیایی » در خصوص استفاده از فرصت ها در زمان بحران  توضیح داد: رقبای  بسیاری در اطراف شما است باید به بازار تمرکز داشته باشید. کسانی که در بحران نتیجه نمی گیرند به خاطر این است که تمرکز ندارند و مشکل ما این است بحران را نمی پذیریم چراکه در دل هر تهدیدی فرصت هایی وجود دارد که به خوبی می توانیم از آن استفاده کنیم.

 مشاور و مدرس برندهای معتبر با اشاره به مشکل برندینگ گفت: مشکل اصلی ما در بحث برندینگ بازار شلوغ است.در گذشته ازرقبای خود شناخت داشتیم اما اکنون به دلیل شلوغی بازار،شناخت کافی از رقیب وجود ندارد .

وی ادامه داد:برای اینکه یک کارآفرین بداند در مسیر قرار دارد یا خیر باید متمرکز واز نگاه چند وجهی برخوردار باشد. برای موفقیت در بازار، باید به  فاکتورهای مختلف توجه کنیم اگر می خواهید معجزه کنید از زاویه های مختلف بازار را ببینید .

مشاور حوزه کسب و کار توضیح داد :اگر در مجموعه خود چشم اندار داشته باشید و همه کارمندان از هدف شما خبر داشته باشند شما به عنوان مدیر عامل، شاهد اتفاق های خوب در شرکت خود خواهید بود چراکه کارمندان متوجه می شوند شما دنبال منافع خود نیستید و همه برای یک هدف تلاش می کنید.

در ادامه پنل تخصصی CRM باحضور ایمان مصدری دبیرعلمی همایش و ریاست سازمان بین المللی برند،ثریا شارقی مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری تهران،سادینا آبایی رئیس اپراتور شبکه علمی کشور و  مشاور معاون وزیر ارتباطات،صفا شریف عسگری استاد دانشگاه و مدرس حوزه کارآفرینی،سرافرازی مشاور و مدیر کل حوزه معاونت امور مجلس ریاست جمهوری برگزارشد.

« شارقی » مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری تهران درباره حضور خانم ها در حوزه اقتصادی گفت: این روزها که خانم ها کار اقتصادی انجام می دهند به نظرم اتفاق خوبی را شاهد هستیم ،به نظرم یک سری تفاوت های فیزیولوژیک بین خانم ها و آقایان وجود دارد و این تفاوت در مدیریت اقتصادی خانم ها  به چشم می آید .

وی افزود: ما خانم ها به نکاتی در شرایط اقتصادی توجه می کنیم که آقایان دقت نمی کنند ،اگر  دولت تسهیلات،آموزش،توانمندسازی در حوزه اقتصادی ارائه بدهد می توانیم در کار اقتصادی قدم های خوبی  برداریم.

« آبایی» رئیس اپراتور شبکه علمی کشور و مشاور معاون وزیر ارتباطات توضیح داد: به عنوان یک کارآفرینان اعلام می کنم ، این روزها زمانی که کشور در شرایط خاص است ما کارآفرینان هم در این شرایط خاص هستیم و باید تلاش خود را بیشتر کنیم.

وی افزود: در آستانه ورود به سال ۹۸  هستیم که جنگ اقتصادی ما حساب می شود ؛جنگی که به ما تحمیل شده است ،ما باید هم بجنگیم و دفاع کنیم و کشور را  به سمت اقتصاد مطلوب حرکت بدهیم؛برای اقتصاد مطلوب در ابتدا باید کشور را کنترل کنیم.اگر قرار است توسعه ای برای شرکت های خود داشته باشیم  باید حساب شده عمل کنیم ،می توانیم  از فضای سایبری به خوبی بهره ببریم تا به اقتصاد مطلوب نزدیک شویم، خواهش من این است از ابزار های قدیمی کنار بگذاریم با فضای های جدید آشنا شویم .

« آبایی » ادامه داد:ما در چند سال گذشته فضای مجازی را یک فضای تجملاتی می دانستیم و یک تکنولوژی ای که  بر ما تحمیل شده ؛اما به این نتیجه رسیدیم برای ساختن دنیایی که مرز ندارد فضای مجازی بهترین ابزار است ؛متاسفانه به دلیل عدم شناخت آن را محدود می کنیم درصورتی که  باید این حوزه را آموزش دهیم.

« سرافرازی » مشاور و مدیر کل حوزه معاونت امور مجلس ریاست جمهوری پیرامون توسعه توضیح داد:زمانی که درباره حوزه توسعه صحبت می کنیم آنچه که به عنوان عامل موثر از آن نام می بریم« سرمایه انسانی دانش محور» دارای مهارت و توانمند است؛ باور داریم که زنان ما به عنوان نیمی از منابع انسانی کشور می توانند نقش آفرینی کنند، البته مسئولان هم این باور را دارند؛ اگر بستری برای حضور زنان در عرصه های مختلف از جمله حوزه اقتصاد فراهم شود می توانند حضور موثر داشته باشند .

وی افزود:به دلیل ویژگی هایی که در حوزه کار آفرینی وجود دارد در شرایط سخت اقتصادی باید به سمت کار آفرینی حرکت کنیم چراکه کار آفرینی به اقتصاد پویا می اندیشد در شرایط بحران و سخت نمی توانیم کار آفرینان را نادیده بگیریم و باید با آنها همراه شویم.امروز به عنوان تولید کننده و ارائه خدمات یک طرفه نمی توانیم تصمیم گیرنده باشیم نقش مشتریان بسیار مهم است و اگر مخاطب را به درستی بشناسیم می توانیم گام های خوبی را برداریم .

« شریف عسگری» با اشاره به شرایط اقتصادی کشور گفت:ما در شرایط اقتصادی عادی حضور نداریم و آنچه که شواهد نشان می دهد سال آینده  سال سخت تری به لحاظ اقتصادی خواهیم داشت.

وی ادامه داد:اگر دو دهه گذشته را نگاه کنیم متوجه می شویم که بیشتر کسب و کار خود را در استراتژی رهبری هزینه به کار می گرفتند.

شریف عسگری عنوان کرد:این روزها در عصر رقابتی حضور داریم و آینده شرایط را سخت تر خواهد کرد و در این میان موضوعی مطرح می شود که با محدودیت منابع بسیار مواجه هستیم به همین خاطر نیاز داریم مهارت های متفاوتی در ایجاد و توسعه کسب و کار داشته باشیم.

این مدرس پیرامون حوزه کارآفرینی اظهار داشت: کارآفرینی، ارزش آفرینی است به همین خاطر وجه تمایز اشتغال و کار آفرینی در واژه ای به نام نو آوری است. در شرایط فعلی قطعا باید رفتارهای گذشته در ایجاد و توسعه کسب و کار را تغییر بدهیم.

« پرنیان » رئیس شرکت شهرک های صنعتی تهران گفت: اعتقاد داریم راه نجات کشور و ایجاد رفاه ،تولید ثروت،زندگی با عزت در سایه تولید، اقتصاد مولد و اقتصادپویا در محور اقتصاد مقاومتی شکل خواهد گرفت.بانوان جامعه به عنوان ۵۰ درصد نقش موثری دارند.

« رئیس شرکت » شهرک های صنعتی تهران عنوان کرد: اعتقاد داریم که در محور اقتصاد مقاومتی تقویت فرهنگ کار، ما باید تفکر کارآفرینی را در نهاد خانواده  و  بانوان شکل بگیرد .

در حاشیه این اجلاس از 120 بانوی فعال در حوزه های تولیدی و خدماتی تقدیر شد؛ همچنین در پایان، سخنرانان و دبیرعلمی از زحمات موسسه فرهنگی هنری عصر گفتگوی قلم و مدیرعامل آن، سیروس غفوریان فر، برای برگزاری  این رویداد ملی قدردانی کردند.