کنگره بین المللی کار آفرینی و نقش آفرینی زنان ایران برگزار شد

کنگره بین المللی کار آفرینی و نقش آفرینی زنان ایران برگزار شد/ضرورت تبلیغ فرهنگ خلاقیت و خودباوری در میان زنان

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی و هنری  عصرگفتگوی قلم ؛کنگره بین الملی «کار آفرینی و نقش آفرینی زنان ایران» با حضور« نیما کیمیایی» مشاور و مدرس بیش از ۸۰ برندهای معتبر ،«فاطمه ذوالقدر» نماینده مجلس ،فاطمه دانشور کارآفرین و تاجر ایرانی  و جمعی از زنان کار آفرینان روز دوشنبه، 10 اردیبهشت ،97 به دبیری «سیروس غفوریان فر» در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد.

«ذوالقدر» نماینده مجلس با اشاره به فعالیت های اخیر مجلس شورای اسلامی در بحــث زنان گفت:در دوسال اخیر تعداد نمایندگان خانم حدود ۱۸ نفر بود، اما در زمینه مختلف فعالیت های بسیاری داشتیم، تا صدای زن ایرانی شنیده شود.
وی ادامه داد: زمانی که زنان توانمند در هر حوزه ای، تجربه  و تحصیلات دارند باید بتوانند حق خود را دریافت کنند ،چراکه خانواده ها برای دختران خود هزینه های بسیاری می کنند و باید از موقعیت های خوبی بهره مند باشند تا بتوانیم در رونق اقتصادی ، ایجاد مشاغل و  حمایت از اقتصاد کشور از وجود زنان استفاده کنیم .

این نماینده مجلس در خصوص حضور زنان در پست مدیریتی عنوان کرد: ازرئیس جمهور درخواست داشتیم که وزیر زن داشته باشیم، همچـنین حضور زنان در همه بخش های مدیریتی را شاهد باشیم .تاکنون هفــت معاون وزیر در دولت یازدهم مشغول به کار هستند.

«ذوالقدر» با اشاره به شعار  سال 97 تصریح کرد:می دانید که شعار امسال حمایت از کالا‌ی ایرانی است ،استفاده از کالای ایرانی توــسط شما کار آفرینان است و باید در این زمینه دولت ومــجلس از شما زنان  حمایت کند تا بتوانید در این بخش به تولید و کار آفرینی بپردازید.

وی افزود : یکی از ضرورت ها، تبلیغ فرهنگ خلاقیت و خودباوری در میان زنان برای کار آفرینی است هنوز این موضوع فرهنگ سازی خوبی نشده که زنان کار آفرین خود را باور داشته باشند ودر جامعه نقش آفـرینی کنند و جایــگاه خود را بشناسن؛ .متاسفانه در آخرین آمار رتبه کار آفرینی در جهان، ایران رتبه پایینی داشت.یکــی از دلایل ،تبلیغات ضعیف است و اینکه فرصتی برای دیده شدن به زنان کارآفرین به خوبی داده نمی شود.

 

«دانشور» عضو شورای شهر در دوره چهارم، مدرس و کار آفرین در خصوص فعالیت خود گفت: حدود ۱۳ سال پیش در حوزه معدن وارد شدم ،سختی های بسیاری داشت، در کنار آن خیریه مهر آفرین را تاسیس کردم که تاکنون ۱۳ هزار نفر از مادران و کودکان بد سرپرست را تحت پوشش دارد و به دلیل علاقه خودم به کارهای اجتماعی سال ۸۸ وارد اتاق بازرگانی شدم، حدود هفت سال در این بخش فعالیت داشتم .همچنین حضور درشورای شهر را نیز تجربه کردم ،این مسیر تجاربی را برای من به ارمغان داشته است.

وی ادامه داد: خود را یک آدم موفـق می دانم، جنس ثروت و سرمایه جنس پول نیست، بلکه مهمترین خدمتی که خداوند به انسان ها کرده این است که که ما قدرت اندیشه کردن داریم ،مهمترین موضوع این است که شما چه میزان از اندیشه خود استفاده می کنید .

نماینده شورای شـهر عنوان کرد: اثر گـذاری هر فرد به شناخت خود بستگی دارد ،اینکه چـقدر زمان استفاده کردید تا خود را کشف کنید. به نظر من یک دفترچه ای را برای خودتان داشته باشید و توانایی و اصول خود را بنویسید و به آن پایبند باشید ودر مسیر فعالیت هایتان، ماندگاری خود رابا پایبندی به اصولتان  اثبات خواهید کرد.

وی افزود: اگر زنان در جایگاهی تکیه می زنند به اعتقاد من قهرمان هستند و توانسته اند از موانع عبور کنندو در مسـیر موفقیت قرار گرفته اند .زنــان به خوبی می توانند در مسیر کاری خود موفق باشند چراکه  در مقایسه با مدیــریت مردان زنان ویژگی های منحــصر به فردی دارند ؛زنـان از نظم فوق العاده ای برخوردار هستند ، رفتار تجاری سالم تری دارند ،معمولا زنان همزمان چند فعالیت را با هم انجام می دهند و همه این موارد اختصاص به خانم ها داردو باید قدر آن را بدانیم .

«مدرس» در خصوص فرایند ارزیابی بیان کرد: ارزیابی فرایندی مستقل ،نظام مند، بی طرفانه ،به منظور مقایسه شواهد کسب شده با معیارهای ارزیابی برای برآورد میزان انطباق شواهد و معیارهای ارزیابی و ارائه یافته های ممیزی است.

وی ادامه داد: گروه بندی وخوشه بندی استاندارد در کسب و کارها و سازمان های گوناگون با استفاده از کدهای بین المللیISIC انجام می شود همچنین ارزیابی با بهره گیری از استاندارد بین المللی ISO/IEC 17021-1    صورت می گیرد .

 

«نیما کیمیایی» مشاور و مدرس برندهای معتبر با اشاره به مشکل برندینگ گفت: بازار شلوغ، مشکل اصلی ما در بحث برندینگ است.در گذشته ازرقبای خود شناخت داشتیم اما اکنون به دلیل شلوغی بازار،شناخت کافی از رقیب وجود ندارد .

وی ادامه داد:برای اینکه یک کارآفرین بداند در مسیر قرار دارد یا خیر باید متمرکز واز نگاه چند وجهی برخوردار باشد. برای موفقیت در بازار، باید به  فاکتورهای مختلف توجه کنیم اگر می خواهید معجزه کنید از زاویه های مختلف بازار را ببینید .

«کیمیایی» درخصوص  قدم های اصلی موفقیت تصریح کرد : طراحی استراتژیک ،سبک خاص،مهارت ،سیستم خاص،پرسنل،ساختارمناسب در مسیر موفقیت تاثیر گذار است .

گفتنی است: در پایان  این مراسم از بانوان کارآفرین تقدیر بعمل آمد.