پس از عقد تفاهم نامه با انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور
«عصرگفتگوی قلم» به عنوان دبیرخانه اجرایی اعطای «نشان تغذیه» آغاز به کار کرد

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی و هنری «عصرگفتگوی قلم»، پس ازعقد تفاهم نامه ای با «انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور» و براساس تصمیم نهایی شورای سیاست گذاری نشان ملی تغذیه؛ «عصرگفتگوی قلم» به عنوان دبیرخانه اجرایی اجلاس ملی “سلامت مواد غذایی، از فرآوری تا مصرف”  جهت پیگیری امور مربوط به ثبت نام و سایر امور اجرایی مربوط به این نشان ملی  آغاز به کار کرد.

انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشوردر راستای سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه سلامت مواد غذایی و اصلاح و ترویج الگوی مصرف، مبتنی بر برنامه های راهبردی وزارت بهداشت، در نظر دارد براساس مصوبه شماره 5645/100 نخستین همایش ملی ” سلامت مواد غذایی، از فرآوری تا مصرف ” را با مشارکت سازمان غذا و دارو، وزارت صمت، سازمان نظام پزشکی، شورای عالی سلامت، سازمان شیلات و شورای سیاستگذاری صدا و سیما،  24 مهر ماه سال جاری همزمان با روز جهانی غذا در محل انستیتو تحقیقات و تغذیه ای و صنایع غذایی کشور برگزار نماید .

گفتنی است در این همایش برای اولین بار ” نشان ملی تغذیه”  به تولید کنندگان و خدمات دهندگان و افراد شاخص و کارآمد در این حوزه بر اساس دستورالعمل مصوب شورای عالی انستیتو اعطا خواهد شد .

  • ضوابط ثبت نام کنندگان جهت حضور در فرآیند ارزیابی نشان ملی تغذیه :

–       ثبت نام جهت حضور در فرآیند کارشناسی به تنهایی موجب اخذ نشان نمی گردد و ثبت نام کننده حتماً باید امتیازات و تأییدات کمیته علمی و ارزیابی را اخذ نماید .

–       با توجه به اینکه محصولات تولیدی نیاز به تأییدات آزمایشگاهی دارند ، هزینه های مربوطه طبق تعرفه آزمایشگاه مورد تأیید سازمان غذا و دارو، با ثبت نام کننده می باشد .

–      برخی از معیارهای اعطای نشان مطابق مصوبه شماره 5654/100 انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور به شرح ذیل است؛

–        چهره شاخص و تأثیر گذار در ارتقاء و ترویج دانش تغذیه در سطوح ملی، منطقه ای یا بین المللی

–        ارائه فرآیند یا خدمات که منجر به بهبود وضعیت تغذیه در جامعه گردد .

–        فرآورده های غذایی، صنفی یا صنعتی دارای ویژگیهای مطابق با معیارهای سلامت و تغذیه سالم باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص برگزاری این رویداد ملی با شماره 02181020 داخلی 1001 و 1002 تماس حاصل نمایید.