برگزاری موفق دومین کنگره بین المللی «مدیریت هوشمند در فضای کسب و کار و اقتصاد شهری» به صورت «وبینار»
راهکار های مدیریتی دو استاد مطرح ایرانی و ترکی برای مواجهه با بحران کرونا

به گزارش روابط عمومی موسسه «عصر گفتگوی قلم »، دومین کنگره بین المللی «مدیریت هوشمند در فضای کسب و کار و اقتصاد شهری ، با حضور کارآفرینان و مدیران شرکت های داخلی به صورت « وبینار » برگزار شد.

بخش نخست این کنگره ،روز شنبه مورخ 30 فروردین 1399 راس ساعت 15 بعد از ظهر به وقت ایران، در قالب ورکشاپ آموزشی به  صورت آنلاین و با حضور اساتید علمی و برجسته دانشگاه « آیدین ترکیه »، دکتر « هاکان اُکای » و نیز با حضور مشاور و مدرسین کسب و کار داخلی از جمله ، دکتر نیما کیمیایی  و مهندس محمدرضا حسینیان برگزارشد.

هاکان اُکای مدرس وعضو برجسته دانشگاه « آیدین ترکیه » گفت:با توجه به شیوع کرونا ویروس ،بیشتر اتفاقات در بستر اینترنت رخ می‌دهد و ما باید خودمان را با این شرایط سازگار کنیم .

وی ادامه  داد: اگر افراد بتوانند به صورت منظم، در ۲۱ روز، کاری را انجام بدهند، این کار بعد از گذشت ۲۱ روز به عادت روزانه تبدیل می شود و می تواند به خوبی کنترل و هدایت شود.

این مدرس عنوان کرد: این روزها درست است که همه افراد در قرنطینه به سر می برند، اما  مدیران و صاحبان برند، نباید برند خودشان را قرنطینه کنند؛ چرا که باید ارتباط  خود را با تامین کننده و مشتریان داشته باشند و مشتریان خود را حفظ کنند .

وی افزود: در این روزها نباید درباره کمپین و محصولات  صحبت کنید بلکه باید درباره سلامت مشتری خود باخبر باشید و جویای حال او شوید تا ارتباط شما با مشتری  از بین نرود.

این مدرس توضیح داد:نکته بسیار مهم در دوران کرونا این است که باید کارمندان و کارگران خود را حفظ کنید چراکه آنها مانند افراد خانواده شما هستند و شما نباید آنها را از دست بدهید ، این بحران تمام می‌شود و شما دوباره کنار هم قرار می گیرید و باید آنها را حمایت کنید.اگر آنها را از دست بدهید باید بعد از کرونا کار خود را از صفر شروع کنید.

هاکان اُکای درباره دوران کرونا گفت: در این دوران بیشتر روی محصولات و خدمات خود تمرکز  کنید و ببینید می توانید در  محصولات و خدمات خود تغییراتی ایجاد کنید که  متناسب با نیاز مصرف امروز مشتری باشد و با این حرکت ارتباط خود را با مشتری ادامه می دهید.

در بخش دیگر کیمیایی مدرس و مشاور انگیزشی گفت: با توجه به نظرسنجی هایی که صورت گرفته، ۹۹% کسب و کارها درگیر فضای منفی کرونا بودند، این اتفاق می گذرد و تیمی موفق است که از این بحران عبور می‌کند .

این مشاور انگیزشی  پیرامون انعطاف پذیری شرکت های بزرگ در بحران توضیح داد: برای کمپانی های بزرگ بحران یک موهبت است چرا که شرکت های بزرگ در شرایط بحرانی انعطاف پذیر هستند و این موضوع بسیار مهم است ؛البته اگر بحران نباشدشرکت های متوسط اول می شوند چراکه به سرعت تکنیک ها را کپی می کنند و راه رفته کمپانی های بزرگ را می روند و برای آنها هزینه ای ندارد، پس شما باید در شرایط بحرانی مراقب متوسط ها باشید.

کیمیایی در خصوص استفاده از فرصت ها در زمان بحران توضیح داد: رقبای بسیاری در اطراف شما هستند، باید به بازار تمرکز داشته باشید. کسانی که در بحران نتیجه نمی گیرند به خاطر این است که تمرکز ندارند و مشکل ما این است بحران را نمی پذیریم چراکه در دل هر تهدیدی فرصت هایی وجود دارد که به خوبی می توانیم از آن استفاده کنیم.

وی عنوان کرد: امسال با توجه به شیوع کرونا ویروس ،مردم بیشتر به فضای مجازی روی آوردند،ما هم باید فضای مجازی را جدی بگیریم.

کیمیایی ادامه داد :  محصول جدید خود را از سه فرآیند معرفی کنید. بازاریابی داخلی ، بیرونی و  تعامل با مشتری را بیشتر توجه داشته باشید. اکثر شرکت ها در این بحران ها از بین می‌روند چرا که استراتژی ای برای تامین منابع در جای درست و زمان درست ندارند.

کیمیایی اظهارکرد: در بحران ها باید انسجام تیمی را حفظ کنید، قدرتمند باشید؛ تیم، مشتری و بازار را به خوبی رهبری کنید.

این مشاور اظهار کرد:‌ ظرفیت رهبری را تقویت کنید ، برقراری ارتباط با مشتری را بالا ببرید و فرهنگ رهبری داشته باشید .البته رهبری شما باید دارای یک فرایند باشد که مطالعات تیم ، افراد گروه، پوشش مجموعه، رفتار های مجازی شرکت، برای این فرآیند بسیار تاثیر گذار است .

کیمیایی خاطر نشان کرد: در پایان می‌توانم بگویم تلاش کنید بعد از کرونا شما قهرمان کسب و کارتان باشید چرا که باید ظرفیت خود را چنان بالا ببرید تا بتوانید مانند یک آدم آهن ربا  افراد خوب را جذب کنید.

گفتنی است: بخش دوم این کنگره که شامل برگزاری نمایشگاه جانبی جهت معرفی آخرین دستاوردها و خدمات مجموعه هاست ، با حضور فعالین حوزه های مربوطه ، در تاریخ 31 خرداد 1399 در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار می گردد . معرفی و تجلیل از مجموعه ها نیز پس از انجام مراحل ارزیابی و کارشناسی در اختتامیه این کنگره، صورت می گیرد.

همچنین به زودی بخش هایی از این ویبنار در قالب فایل ویدئو در سایت موسسه عصر گفتگوی قلم منتشر می شود.