ششمین اجلاس سراسری مدیریت استراتژیک به ایستگاه پایانی رسید
۹۵ مجموعه فعال اقتصادی توانستند رتبه اکثریت راجذب و در سکوی اولین ها بایستند

به گزارش روابط عمومی گروه «عصر قلم»، ششمین اجلاس سراسری  مدیریت استراتژیک در حوزه کسب وکار، کارآفرینی وتوسعه اقتصادی، در راستای ارتقای سطح مدیریتی و کسب موفقیت های اقتصادی، عصر چهارشنبه مورخ 29 آذرماه 1402 در سالن همایشهای بین المللی صدا وسیما و به همت موسسه « عصرگفتگوی قلم »  برگزار شد. در این راستا مجید دامادنژاد، مدیر اجرایی این اجلاس معتقد است : امروزه آنچه که می تواند بیش از تبلیغات و آگهی یک مدیر را در راستای عملکرد خود در حوزه کسب و کار و بنگاه های اقتصادی موفق گرداند، برنامه ریزی مدون، درست و هم راستا با تغییرات حوزه کسب و کار است.

مجید دامادنژاد” دبیر اجرایی این اجلاس گفت : این اجلاس با قرار گرفتن در ششمین ایستگاه برگزاری خود با پرداختن به موضوعات تاثیرگذار پیرامون کسب و کار و بنگاه های اقتصادی در دو بخش، مدیریت چگونگی توسعه کسب و کار در شاخص مدیریت استراتژیک با پرداختن به موضوعاتی همچون مدیریت مقطعی و خروج از بحران برپا شد که پرداختن به مباحثی همچون جذب و حفظ منابع انسانی، نگاه درست به واحدهای پشتیبان و نیز چگونگی خدمات پس از فروش محصولات، از دیگر آیتم های این اجلاس بود که در سالن همایشهای بین المللی صدا و سیما برگزار شد.

او افزود: این اجلاس از مهرماه سال جاری با تشکیل دبیرخانه اجرایی کار خود را شروع کرد و در بازه زمانی دوماهه تا اجرا، فراخوان اطلاع رسانی خود را برای دعوت از واحدهای مختلف تولیدی، صنعتی و اصناف کشور به انجام رساند که طی این فراخوان به ۷۰۰مجموعه فعال اقتصادی در سطح کشور دعوتنامه ارائه شد که از این تعداد بیش از ۲۷۰ مجموعه فعال اقتصادی، مقالات خود را به دبیرخانه اجلاس ارسال نمودند و این مقالات پس از فرایند کارشناسی ، ارزیابی و رتبه بندی، در روز اختتامیه اجلاس معرفی شدند؛ در واقع در این اجلاس ۹۵ مجموعه فعال اقتصادی توانستند رتبه اکثریت راجذب و در سکوی اولین ها بایستند که از آنها تجلیل نیز بعمل آمد.

همچنین  “کامران صحت”  مدرس و مشاور برترین برندهای داخلی و بین المللی که در این اجلاس حضور داشت گفت : با توجه به تغییرات بوجود آمده در حوزه کسب وکار و اقتصاد در ایران و جهان، نیاز است این عرصه با یک برنامه ریزی مدون و استاندارد به پیشرفت خود ادامه دهد؛ به عبارتی با توجه به سرعت تغییر شرایط کسب و کار می توان گفت سازمانهایی در این حوزه موفق خواهند بود که این توانایی را داشته باشند که هم راستا با تغییرات بوجود آمده، به کار خود ادامه دهند و این تغییرات در حوزه اقتصاد و کسب و کار را وارد چرخه عملکرد خود کنند .

وی افزود:سازمانها برای همراه شدن با تغییرات موجود در حوزه اقتصاد و کسب و کار باید به این نکته توجه داشته باشند که هیچ فرآیندی در بطنشان با اهمیت تر از مدیر مجموعه نیست، در صورتیکه گاهی در برخی مجموعه ها دیده می شود افرادِ شاغل در آن مجموعه، تغییر در مدیریت ،کارشناسان و حتی برخی کارگران را،راهِ موفق شدن در حوزه کسب و کار و حتی فضای اقتصادی مجموعه خود می دانند، ولی باید گفت این تفکر که قاعدتا از مرکز مجموعه شکل گرفته نادرست است؛ چرا که معتقدم اگر مدیران در بستر یک برنامه آموزشی مدون و بلند مدت حرکت کنند، همه عملکردهای مرتبط با کسب و کار، شکل موفق و بروزتری به خود می گیرند، چون تغییر در حوزه کسب و کار و تمامی حوزه ها امری طبیعی و مستدام است که نباید همه مباحث موفقیت خود را به آن گره زد. همچنین نوع و چگونگی جذب منابع انسانی می تواند نقشی موثر در پیشرفت در حوزه کسب و کار داشته باشد، چرا که جذب درست و اصولی می تواند ضمن کاهش هزینه هاي نگه داری و توسعه منابع انسانی، خروجی خوبی را از هر لحاظ برای یک مجموعه همراه داشته باشد.

صحت” ادامه داد :یکی دیگر از مواردی که می تواند موفقیت در حوزه کسب و کار را برای هر مجموعه به ارمغان بیاورد، آن است که بتوانیم سطوح ارتباطی با مشتریانمان را تغییر دهیم و از نگاه هایی استفاده کنیم که در حوزه وکسب و کار ضروری و لازم هستند. در وقع امروز آگهی دادن آنچنان که باید مهم نیست، بلکه آگاهی دادن مهم است ،پس در اینصورت نیاز است یک مجموعه حتی مشتری های خود را نیز مورد آموزش قرار دهد؛ به عبارتی باید دریابیم که ارتقای سازمان از درون سازمان است که به بیرون نشات می یابد، یعنی به طور مثال مشکلات موجود در مسیر فروش بیشتر اوقات از داخل یک مجموعه و سازمان است که ایجاد می شود نه خارج از آن فضا .در کل در دنیای امروز که تبلیغات خیلی جوابگو نیست، سازمان ها برای موفق بودن خود در عرصه کسب و کار نیازمند شناسایی درست مدیاها، تولید محتوای درست برمبنای بازار هدف خود هستند تا بتوانند به نتایج بهتری دست یابند.

همچنین دکتر” علی‌محمد بیدارمغز” کارشناس ارشد تشریفات باحضور در این اجلاس بیان کرد:در این رویداد که با حضور جمعی از مدیران عامل، ارشد و مدیران کسب و کار و اصناف برگزار شد بنده به نوبه خود و به عنوان مدیراستراتژیک صرفا به تعریف برخی اصطلاحات اقتصادی و مدیریتی بسنده کردم که تعریف مدیریت استراتژیک و اینکه استراتژی مدیریت کدام است؟ از جمله سهم بنده در بیان مطالب ،در این اجلاس بود. 

او  تصریح کرد : در این سخنرانی بیشتر به دو مقوله مدیریت خدمتگذار و مدیریت انسانی اشاره داشتم و در ادامه به تاثیر قدرت شخصی،ظاهر آراسته و لباس برازنده در موفقیت مدیریت یک مدیر پرداختم. در واقع آنچه که در کنار همه مباحث می تواند سهم بسزایی در عملکرد موفق یک مدیر داشته باشد آن است که او خود از هر لحاظ الگو و نمونه کارکنانش باشد.